Un set generos cu delicii din ciocolata belgiana, special selectate pentru a satisface si cele mai pretentioase gusturi.
Acest set contine:
- 17 praline belgiene premium cu diferite arome si forme,
- 4 biscuiti deliciosi din ciocolata cu merisoare si caju,
- 6 flori din ciocolata cu lapte.
Este un set Chocolissimo in care fiecare poate gasi ceva pe gustul lui si este un cadou dulce perfect pentru cei dragi sau pentru femeile din viata ta, de Ziua Femeii sau Ziua Mamei.
Cutia eleganta este realiztata din lemn african, iar capacul este realizat dintr-un material similar cu tabla de scris. Pentru a completa setul, am adaugat si cateva bucati de creta colorata, astfel incat sa desenati sau sa scrieti mesajul cel mai potrivit.
Ingrediente: zahar, unt de cacao, lapte praf integral, masa de cacao, caju prajit, merisor, grasimi vegetale: palmier, samburi de palmier, nuca de cocos, floarea soarelui, rapita; alune de padure, sirop de zahar tos, ulei vegetal: palmier, floarea soarelui, rapita; lapte praf degresat, ulei de unt, umectant: sirop de sorbitol, E422; sirop de glucoza, nuci de macadamia, lactoza, apa, zer pudra, lapte integral, stabilizator: E422, E440, E452, E414; emulsificator: lecitina soia, E471, lecitina din floarea soarelui, lecitina; faina de grau, dextroza, fistic, caramel, sirop de glucoza-fructoza, pudra cacao degresata, crema pudra, arome naturale: vanilie; unt, migdale, lapte condensat, condimente, bucati boabe de cacao, cafea pudra, suc concentrat: zmeura, coacaze negre, sfecla, fructul pasiunii; fructoza, faina de orez, arome naturale, arome naturale - contine lapte, grasime din lapte, grasime anhidra lapte, extract: vanilie, sofran, paprika; sare, acid: citric, E330; ghimbir, concentrat: aronia, mere, morcov, spirulina; arome naturale - contine nuci, proteina lapte, agent de crestere: E500ii, E500, E503; regulator de aciditate: E331, E333; pudra Bourbon vanilla, malt de orz, sare de mare, antioxidant: E306; spirulina, fulgi de ovaz, malt de grau, amidon din orez, sirop din zahar caramelizat, maltodextrina, piersica, unt de shea. Cacao solidă în ciocolata cu lapte minim 28 %. Conţine grăsimi vegetale adăugate în untul de cacao. Poate conţine ouă, arahide, susan.
Fabricat în UE
Depozitaţi într-un loc uscat şi răcoros.
Perioada de valabilitate: 3 luni.
Ingrediente
energie kJ | 2 250 |
energie kcal | 538 |
grăsime | 33 |
grăsimi saturate | 18 |
carbohidraţi | 53 |
zaharuri | 47 |
proteine | 5,9 |
sare | 0,17 |